VJ0603D6R8CLCAP
Mfr.Part #
VJ0603D6R8CLCAP
Description
CAP CER 6.8PF 200V C0G/NP0 0603
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount, MLCC
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0603D6R8CLCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8CLCAP
VJ HIFREQ 6.8pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R8CLCAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D6R8CLCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm