VJ0603D6R8BXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D6R8BXXAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0603
Capacitance :
6.8pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Thickness :
939.8μm
Mount :
Surface Mount
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D6R8BXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8BXXAP
VJ HIFREQ 6.8pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R8BXXAP Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D6R8BXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm