VJ0603D6R8BXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D6R8BXXAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0603
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tape and Reel (TR)
Thickness :
939.8μm
Series :
VJ HIFREQ
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Tolerance :
±0.1pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D6R8BXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8BXXAJ
VJ HIFREQ 6.8pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R8BXXAJ Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D6R8BXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm