VJ0603D6R8BXPAP
Mfr.Part #
VJ0603D6R8BXPAP
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
939.8μm
Feature :
High Q, Low Loss
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
6.8pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
250V
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Surface Mount
VJ HIFREQ
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603D6R8BXPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D6R8BXPAP
VJ HIFREQ 6.8pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R8BXPAP Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D6R8BXPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm