VJ0603D6R2CXPAC
Mfr.Part #
VJ0603D6R2CXPAC
Description
CAP CER 6.2PF 250V C0G/NP0 0603
Capacitance :
6.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D6R2CXPAC
Vishay / Vitramon VJ0603D6R2CXPAC
VJ HIFREQ 6.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R2CXPAC Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D6R2CXPAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm