VJ0603D6R2CXCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D6R2CXCAJ
Description
CAP CER 6.2PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
6.2pF
Datasheets
VJ0603D6R2CXCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D6R2CXCAJ
VJ HIFREQ 6.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R2CXCAJ Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D6R2CXCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm