VJ0603D6R2CLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D6R2CLXAP
Description
CAP CER 6.2PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Capacitance :
6.2pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D6R2CLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D6R2CLXAP
VJ HIFREQ 6.2pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R2CLXAP Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D6R2CLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm