VJ0603D6R2CLCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D6R2CLCAJ
Description
CAP CER 6.2PF 200V C0G/NP0 0603
Capacitance :
6.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
High Q, Low Loss
Published :
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D6R2CLCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D6R2CLCAJ
VJ HIFREQ 6.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R2CLCAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D6R2CLCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm