VJ0603D6R2CLAAP
Mfr.Part #
VJ0603D6R2CLAAP
Description
CAP CER 6.2PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
6.2pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.25pF
Datasheets
VJ0603D6R2CLAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D6R2CLAAP
VJ HIFREQ 6.2pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D6R2CLAAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D6R2CLAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm