VJ0603D680MXXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D680MXXAJ
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Datasheets
VJ0603D680MXXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D680MXXAJ
VJ HIFREQ 68pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680MXXAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D680MXXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm