VJ0603D680MLBAT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D680MLBAT
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
68pF
Published :
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
939.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Series :
VJ HIFREQ
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
VJ0603D680MLBAT
Vishay / Vitramon VJ0603D680MLBAT
VJ HIFREQ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680MLBAT Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D680MLBAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm