VJ0603D680KXAAR
Mfr.Part #
VJ0603D680KXAAR
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603D680KXAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D680KXAAR
VJ HIFREQ 68pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680KXAAR Overview
Programs on this device are of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
VJ0603D680KXAAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm