VJ0603D680KLCAR
Mfr.Part #
VJ0603D680KLCAR
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0603D680KLCAR
Vishay / Vitramon VJ0603D680KLCAR
VJ HIFREQ 68pF 200V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680KLCAR Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D680KLCAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm