VJ0603D680JXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D680JXBAJ
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
68pF
Datasheets
VJ0603D680JXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D680JXBAJ
VJ HIFREQ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680JXBAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D680JXBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm