VJ0603D680JEAAT
Mfr.Part #
VJ0603D680JEAAT
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
68pF
Datasheets
VJ0603D680JEAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D680JEAAT
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±5% 68pF