VJ0603D680GXBAJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D680GXBAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Width :
787.4μm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
100V
Mount :
Surface Mount
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Series :
VJ HIFREQ
Thickness :
939.8μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±2%
Datasheets
VJ0603D680GXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D680GXBAJ
VJ HIFREQ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680GXBAJ Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D680GXBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm