VJ0603D680GLXAT
Mfr.Part #
VJ0603D680GLXAT
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
25V
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
VJ0603D680GLXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D680GLXAT
VJ HIFREQ 68pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680GLXAT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D680GLXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm