VJ0603D680GLBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D680GLBAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
C0G NP0
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±2%
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Length :
1.6002mm
Capacitance :
68pF
Width :
787.4μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Published :
Thickness :
939.8μm
Datasheets
VJ0603D680GLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D680GLBAJ
VJ HIFREQ 68pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680GLBAJ Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D680GLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm