VJ0603D680GEAAR
Mfr.Part #
VJ0603D680GEAAR
Description
CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D680GEAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D680GEAAR
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±2% 68pF