VJ0603D680FXCAR
Mfr.Part #
VJ0603D680FXCAR
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
VJ0603D680FXCAR
Vishay / Vitramon VJ0603D680FXCAR
VJ HIFREQ 68pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680FXCAR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D680FXCAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm