VJ0603D680FLXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D680FLXAJ
Description
CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
68pF
Feature :
High Q, Low Loss
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
25V
Series :
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Tolerance :
±1%
Datasheets
VJ0603D680FLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D680FLXAJ
VJ HIFREQ 68pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680FLXAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D680FLXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm