VJ0603D680FLAAT
Mfr.Part #
VJ0603D680FLAAT
Description
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Published :
Datasheets
VJ0603D680FLAAT
Vishay / Vitramon VJ0603D680FLAAT
VJ HIFREQ 68pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D680FLAAT Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D680FLAAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm