VJ0603D620MXXAR
Mfr.Part #
VJ0603D620MXXAR
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±20%
Capacitance :
62pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness :
939.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
High Q, Low Loss
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D620MXXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D620MXXAR
VJ HIFREQ 62pF 25V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D620MXXAR Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
VJ0603D620MXXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm