VJ0603D620MLCAJ
Mfr.Part #
VJ0603D620MLCAJ
Description
CAP CER 62PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
62pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D620MLCAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D620MLCAJ
VJ HIFREQ 62pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D620MLCAJ Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D620MLCAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm