VJ0603D620GXBAT
Mfr.Part #
VJ0603D620GXBAT
Description
CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
62pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6002mm
939.8μm
Width :
787.4μm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
VJ0603D620GXBAT
Vishay / Vitramon VJ0603D620GXBAT
VJ HIFREQ 62pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D620GXBAT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D620GXBAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm