VJ0603D620GLXAR
Mfr.Part #
VJ0603D620GLXAR
Description
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Tolerance :
±2%
Capacitance :
62pF
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
VJ0603D620GLXAR
Vishay / Vitramon VJ0603D620GLXAR
VJ HIFREQ 62pF 25V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D620GLXAR Overview
This device's program size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
VJ0603D620GLXAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm