VJ0603D620FXXAT
Mfr.Part #
VJ0603D620FXXAT
Description
CAP CER 62PF 25V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Published :
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
62pF
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D620FXXAT
Vishay / Vitramon VJ0603D620FXXAT
VJ HIFREQ 62pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D620FXXAT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D620FXXAT Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm