VJ0603D620FLAAR
Mfr.Part #
VJ0603D620FLAAR
Description
CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
62pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
VJ0603D620FLAAR
Vishay / Vitramon VJ0603D620FLAAR
VJ HIFREQ 62pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D620FLAAR Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D620FLAAR Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm