VJ0603D5R6DLBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D5R6DLBAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0603
Ceramic Capacitors
Published :
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness :
939.8μm
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
Tolerance :
±0.5pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6002mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
High Q, Low Loss
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0603D5R6DLBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6DLBAJ
VJ HIFREQ 5.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R6DLBAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D5R6DLBAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm