VJ0603D5R6DLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D5R6DLAAJ
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0603
VJ HIFREQ
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.5pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
50V
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
High Q, Low Loss
Thickness :
939.8μm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D5R6DLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6DLAAJ
VJ HIFREQ 5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R6DLAAJ Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D5R6DLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm