VJ0603D5R6DEBAI
Mfr.Part #
VJ0603D5R6DEBAI
Description
CAP CER 5.6PF 100V 0603 EPOXY
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
5.6pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5pF
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D5R6DEBAI
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6DEBAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.5pF 5.6pF