VJ0603D5R6CXXAP
Mfr.Part #
VJ0603D5R6CXXAP
Description
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0603
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
RF, Microwave, High Frequency
Thickness :
939.8μm
Feature :
High Q, Low Loss
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.6pF
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Width :
787.4μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D5R6CXXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6CXXAP
VJ HIFREQ 5.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R6CXXAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D5R6CXXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm