VJ0603D5R6CXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D5R6CXBAJ
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±0.25pF
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D5R6CXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6CXBAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.25pF 5.6pF