VJ0603D5R6CLXAJ
Mfr.Part #
VJ0603D5R6CLXAJ
Description
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0603
Surface Mount, MLCC
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
787.4μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
5.6pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D5R6CLXAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6CLXAJ
VJ HIFREQ 5.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R6CLXAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D5R6CLXAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm