VJ0603D5R6BLXAP
Mfr.Part #
VJ0603D5R6BLXAP
Description
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0603
Length :
1.6002mm
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Published :
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
5.6pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D5R6BLXAP
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6BLXAP
VJ HIFREQ 5.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R6BLXAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D5R6BLXAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm