VJ0603D5R6BLPAP
Mfr.Part #
VJ0603D5R6BLPAP
Description
CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Capacitance :
5.6pF
Voltage - Rated :
250V
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1pF
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D5R6BLPAP
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6BLPAP
VJ HIFREQ 5.6pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R6BLPAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D5R6BLPAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm