VJ0603D5R6BLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D5R6BLAAJ
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 0603
C0G NP0
Width :
787.4μm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
High Q, Low Loss
Length :
1.6002mm
Capacitance :
5.6pF
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
VJ HIFREQ
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D5R6BLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6BLAAJ
VJ HIFREQ 5.6pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R6BLAAJ Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The operating temperature should be greater than -55°C in order to achieve stable operation.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
VJ0603D5R6BLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm