VJ0603D5R6BEAAI
Mfr.Part #
VJ0603D5R6BEAAI
Description
CAP CER 5.6PF 50V 0603 EPOXY
Capacitance :
5.6pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Feature :
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D5R6BEAAI
Vishay / Vitramon VJ0603D5R6BEAAI
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±0.1pF 5.6pF