VJ0603D5R1CXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D5R1CXCAP
Description
CAP CER 5.1PF 200V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Capacitance :
5.1pF
Datasheets
VJ0603D5R1CXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D5R1CXCAP
VJ HIFREQ 5.1pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R1CXCAP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
VJ0603D5R1CXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm