VJ0603D5R1CXAAP
Mfr.Part #
VJ0603D5R1CXAAP
Description
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±0.25pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount, MLCC
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
VJ HIFREQ
Width :
787.4μm
Mount :
Surface Mount
Length :
1.6002mm
Capacitance :
5.1pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
VJ0603D5R1CXAAP
Vishay / Vitramon VJ0603D5R1CXAAP
VJ HIFREQ 5.1pF 50V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R1CXAAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D5R1CXAAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm