VJ0603D5R1CLPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D5R1CLPAJ
Description
CAP CER 5.1PF 250V C0G/NP0 0603
16 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
5.1pF
Length :
1.6002mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D5R1CLPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D5R1CLPAJ
VJ HIFREQ 5.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R1CLPAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D5R1CLPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm