VJ0603D5R1BXBAP
Mfr.Part #
VJ0603D5R1BXBAP
Description
CAP CER 5.1PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
5.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
VJ0603D5R1BXBAP
Vishay / Vitramon VJ0603D5R1BXBAP
VJ HIFREQ 5.1pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R1BXBAP Overview
A program's size/dimension is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
VJ0603D5R1BXBAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm