VJ0603D5R1BLAAJ
Mfr.Part #
VJ0603D5R1BLAAJ
Description
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance :
5.1pF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
939.8μm
Published :
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D5R1BLAAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D5R1BLAAJ
VJ HIFREQ 5.1pF 50V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D5R1BLAAJ Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
VJ0603D5R1BLAAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm