VJ0603D560KLBAC
Mfr.Part #
VJ0603D560KLBAC
Description
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance :
56pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
VJ0603D560KLBAC
Vishay / Vitramon VJ0603D560KLBAC
VJ HIFREQ 56pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D560KLBAC Overview
A 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
VJ0603D560KLBAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm