VJ0603D560JLCAC
Mfr.Part #
VJ0603D560JLCAC
Description
CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 0603
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness :
939.8μm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
56pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Datasheets
VJ0603D560JLCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D560JLCAC
VJ HIFREQ 56pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D560JLCAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D560JLCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm