VJ0603D560GXPAJ
Mfr.Part #
VJ0603D560GXPAJ
Description
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 0603
Stock
870
In Stock :
870
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
250V
Height :
940μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Material :
Ceramic
Tolerance :
±2%
Series :
VJ QUAD HIFREQ
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
VJ0603D560GXPAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D560GXPAJ
VJ QUAD HIFREQ 56pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D560GXPAJ Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D560GXPAJ Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm