VJ0603D560GXCAP
Mfr.Part #
VJ0603D560GXCAP
Description
CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 0603
Capacitance :
56pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
787.4μm
C0G NP0
Published :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
VJ0603D560GXCAP
Vishay / Vitramon VJ0603D560GXCAP
VJ HIFREQ 56pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D560GXCAP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D560GXCAP Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm