VJ0603D560FXBAJ
Mfr.Part #
VJ0603D560FXBAJ
Description
CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
100V
Length :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
56pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
VJ0603D560FXBAJ
Vishay / Vitramon VJ0603D560FXBAJ
VJ HIFREQ 0603 1608Metric Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm C0G NP0 ±1% 56pF