VJ0603D510KXAAC
Mfr.Part #
VJ0603D510KXAAC
Description
CAP CER 51PF 50V C0G/NP0 0603
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
51pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
VJ0603D510KXAAC
Vishay / Vitramon VJ0603D510KXAAC
VJ HIFREQ 51pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D510KXAAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D510KXAAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm