VJ0603D510JLCAC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
VJ0603D510JLCAC
Manufacturer
Vishay / Vitramon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 51PF 200V C0G/NP0 0603
Manufacturer :
Vishay / Vitramon
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
200V
Feature :
High Q, Low Loss
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Thickness (Max) :
0.037 0.94mm
Thickness :
939.8μm
Published :
Series :
VJ HIFREQ
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
51pF
Mount :
Surface Mount
Datasheets
VJ0603D510JLCAC
Vishay / Vitramon VJ0603D510JLCAC
VJ HIFREQ 51pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
VJ0603D510JLCAC Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
VJ0603D510JLCAC Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm